המלצות – יועצת הנקה ושינה

״משפחתינו זכתה להיוועץ עם יעל עבור שלושת ילדינו בנושא הנקה ושינה. יעל איננה רק אשת מקצוע מסורה ומנוסה- והיא ממש כזאת. יעל היא בעיקר בן אדם על כל המשתמע מכך – קשובה, זמינה, סבלנית ומכילה ובכל פעם שפנינו אליה לליווי הרגשנו נתמכים בצורה יסודית וזה תמיד חיזק אותנו. ליעל יכולת להרגיע ולהנחות בצורה כל כך מחוייבת – כיף לדעת שישנם אנשים כאלה שמלווים בהרפתקאה המפתיעה ולעיתים מפחידה של ההורות. כיום ילדינו ישנים לילה שלם (וזה בכלל לא לקח הרבה זמן) ובתור תינוקות ינקו ויונק באופן מלא וזה כלל לא היה מובן מאליו. כן ירבו אנשי מקצוע כל כך מסורים."
שירה

״ברצוני להמליץ בחום על יעל וולף כדולה אחרי לידה.
בשעה טובה ילדתי תינוקת מקסימה ובריאה (טפו טפו)..למרות השמחה שסביב המאורע, אני כל הזמן הייתי עסוקה בתחושה שאני נמצאת בכלא שלעולם לא אוכל לצאת ממנו.
בנוסף, היו לי המון קשיים בהנקה. לכן, חיפשתי עזרה-נפשית ומקצועית, וקיבלתי המלצות חמות מכמה כיוונים על יעל. ואכן, יעל מאוד עזרה לי. הקשיבה לי, נתנה לי טיפים לטיפול בתינוקת, עזרה לי מאוד עם ההנקה, ופינתה אותי לכמה שעות מהטיפול האינטנסיבי. יעל ליוותה אותי שבועות ארוכים עם התינוקת שלי, ועזרה לי להפוך לאמא, ואמא מניקה בביטחון״. מיכל
___________________________________________________________________________________

"רצינו להמליץ בחום על יעל. עבדנו איתה כיועצת שינה עבור בתנו, לאחר שנתגלעו בינינו חילוקי דעות כיצד לפעול בהקשר של השינה וההרדמה. לאחר שהשינה הפכה מקוטעת יותר ויותר (עבור כולנו), פנינו ליעל. כבר בימים הראשונים לאחר הפגישה חל שיפור ניכר בשינה ובשלום הבית. יעל נתנה הנחיות מדויקות כיצד להתנהל בלילות, ובעיקר עזרה לנו למצוא את שביל הזהב בינינו להתנהלות בסוגית השינה.
בחודשים שלאחר מכן ליוותה אותנו יעל במסירות, ענתה לכל שאלותינו והקפידה לעקוב אחרי ההתקדמות על בסיס קבוע ותכוף. יחד עם הידע והנסיון שהביאה, היא היתה פתוחה להעדפות ולצרכים שלנו, והביאה גישה גמישה ומקבלת – שהיתה חשובה לנו מאוד".
מתן ועינת וענבל

___________________________________________________________________________________
"…אריאל ואני מגיעים הביתה. מאושרים, אלה הקטנה בזרועותינו. אחרי יומיים מבקרים בטיפת חלב כמו שהורו לנו בבית החולים. לחץ – הילדה ירדה במשקל ולא עולה – "מיד לתת תחליף חלב". טלפון לדנית, שהיתה הדולה שלנו, שמציעה לפנות ליעל. יעל באה ומרגיעה ומעודדת ומחייכת ועוזרת לנשום ומחזירה בטחון. הכל בסדר, הילדה והאמא לומדות לינוק ולהניק – לאט לאט. יעל נשארת הרבה מעל למצופה ומקדישה לנו תשומת לב, רכות ונועם. היא בעיקר מקשיבה וגם מעט, ובעדינות, נותנת עצות. הרגשתנו משתפרת, מחכים שבוע ו- הילדה עולה יפה במשקל. לאט, אבל בטוח…"
מתוך המלצתה של טל ספלטר
_____________________________________________________________________________________________________

"תודה ליעל, שהגיעה לביתי כמה ימים אחרי הלידה, כשסבלתי מסדק בשד. זכרתי את האנרגיות הנעימות שלה ואת מקצועיות שהשרתה בהרצאה במסגרת קורס ההכנה וביקשתי את עזרתה כיועצת הנקה. יעל הגיעה לביתנו לכשעתיים, הסבירה והקשיבה, נתנה טיפים ובעיקר הרגיעה, שזה מה שהייתי צריכה יותר מכל באותו זמן. כמו כן, יעל הזמינה אותי להתקשר בכל שעה במידת הצורך ואף התקשרה בעצמה כעבור כמה ימים לבדוק שהכל כשורה. בעיניי, היחס האישי והחם הזה מאפיין את כל ההתנהלות של "פרפרים בבטן".
ליאור, אמא של יונתן

____________________________________________________________________________________________

I didn't really think so much about breastfeeding before I gave birth. I assumed it was fairly natural and after a short 5 minute brief in my antenatal class I was sure I could handle it. Also I knew that if it was problematic I could always seek help. Well I began breastfeeding with my little one as soon as he was born, first the colostrum, them my milk came in on the third day and from what I was reading and how often and long my little one was feeding, I was sure everything technically was alright… Except it wasn't… I was in a lot of pain! And every feeding was getting harder and harder because my little dear seemed to suck like a barracuda shark! I was getting very frustrated and beginning to not enjoy feedings.

Luckily I asked for help and luckily I found Yael.

I'd picked up her card from Parparim and I'm glad I called her. She was so warm and friendly, patient and clearly spoken. With her advise and help I learnt how to attach my baby's searching mouth to my breast to get a good latch. Even though I'd seen it in books it was so much better and easier once Yael showed me how. After her advice the improvement was instant and the state of my nipples improved quickly. Yael not only helped me with breastfeeding she gave me confidence as a new mother.
She also helped calm my husband's fears and inspired us both with confidence to work together as a new family unit.
I've been breastfeeding now for 10 months and what started out as labour of love with pain which I thought I had to bear through has become – thanks to Yael's support – a wonder and joy.

Charlotte, Yohanan and baby Alexander

____________________________________________________________________________________________

מאת חן בניטה:

ממליצה על יעל וולף, טל. 050-8622643

יועצת הנקה מוסמכת מירושלים.

יעל, מלבד היותה מקצועית ובעלת ידע וניסיון רב, היא אישה נחמדה, איכפתית ומסורה מאין כמותה ואני מודה לה מאוד על העזרה הנהדרת שהגישה לי מאז שנולד בני ועד היום. בזכותה אני עדיין מניקה, ובזכותה בני יונק היטב ובריא. וזאת למרות שההנקה לא התחילה בקלות. כשנולד בני, מאוד רציתי להניק, אבל היה לי קשה. הוא נולד גדול ובניתוח קיסרי והיה רעב, לי היה רק מעט קולוסטרום והייתי חלשה וכואבת מהניתוח, והיניקה החזקה שלו פצעה לי את הפטמות בצורה רצינית מאוד. בכל הנקה צרחתי מכאבים והיינו שנינו מתוסכלים ועצובים. בבית החולים, ביום שישי בבוקר כבר הייתי מיואשת. יעל הגיעה אלי תוך מספר שעות, תיקנה לי את התנוחה והייתה הראשונה לזהות חשד ללשון קשורה, מה שהתברר כנכון לאחר מכן בבירור עם רופא. לאחר ניתוח לשחרור הלשון, בני החל לינוק היטב ומאז הוא מתפתח יפה מאוד וההנקה נמשכת. יעל הגיעה אלי לביקור בית נוסף ומאז היא נמצאת אתי בקשר טלפוני רציף וממשיכה לתת טיפים ולעזור לי בכל שאלה, עם הרבה סבלנות ועידוד. אמנם הנקה היא טבעית, אבל אני מאמינה שיתכנו קשיים, גם בהתחלה ולעתים גם בהמשך, ומאוד ממליצה לכל יולדת לקבל סיוע וליווי מקצועי ואנושי כמו שיעל נתנה לי

תגובה אחת בנושא “המלצות – יועצת הנקה ושינה

  1. פנינו ליעל כדי לעבור יעוץ שינה עבור שני ילדינו – בני שלוש וחצי ושנה וחצי. בזמן שפנינו אליה הקטנה לא ידעה להירדם לבד, ועוד התעוררה כמה פעמים בלילה לינוק – והגדול ישן בלילה אבל כל ההרדמה הייתה כרוכה בקשיים גדולים. יעל ישבה אתנו למשך פגישה אחת ארוכה, שבה הבינה בדיוק את הבעיה, כולל את חילוקי הדעות בינינו – ההורים – לגבי מה הפתרון הרצוי, והצליחה להציע לנו דרך לטיפול בבעייה שהייתה מותאמת לנו אישית, לקצב ולסגנון שיכולנו לפעול בו. בדרך הזאת הצלחנו תוך כמה חודשים ליצור שינוי בשעות ואיכות השינה שלנו שלא יכולנו לדמיין שאפשרי בכלל. שני הילדים ישנים כרגע לילה שלם, ונרדמים בקלות במיטותיהם. לאורך כל הדרך יעל הייתה איתנו בקשר טלפוני יומיומי, ייעצה, שאלה, שינתה כיוונים והכל ברגישות גדולה ואכפתיות, והבנת הים הספציפיים של כל אחד מאיתנו. בנוסף, הידע והניסיון שלה כיועצת הנקה עזר מאוד לתהליך, כי בנוסף לשינויים בשינה עברנו גם גמילה מהנקה – כשיעל כל הזמן קשובה לקצב המתאים לנו ולשילוב הנכון בין שני התחומים. תודה רבה על הכל!!! עשית איתנו עבודה מדהימה, מקצועית ועל אף כל הקשיים שהערמנו אנחנו בדרך, עזרת לנו להביא את התהליך לסיומו ולהחזיר לעצמנו את הלילה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s