דולה

*קורס דולות, קורס מדריכות הכנה ללידה, לימודי דולה, איפה כדאי ללמוד להיות דולה?

קורס דולות – לפרטים לגבי קורס הדולות שלנו לחצי כאן

צוות הדולות של פרפרים בבטן


בררי בקופת החולים שלך לגבי החזר על ליווי דולה!

מוזמנים לבוא למרכז שלנו לפגישת היכרות

כמה מיתוסים נפוצים על דולות – נכון/לא נכון?

*מה זה דולה? – זה משהו ליולדות רוחניקיות בלבד?

אני זוכרת היטב שיחת טלפון עם אמא, שבנתיים ליוויתי בשתי הלידות שלה, שפתחה את השיחה בינינו במילים: "תגידי, אני יכולה לקחת דולה גם אם אני ממש לא רוחניקית?"

לדולות יצא שם של מעופפות. תמיד מציעים לי תה צמחים כשאני מגיעה לביקור, ומתפלאים כשאני מבקשת קפה חזק, עם כפית קפה בהיריון בבקשה (אלא אם מתחשק לי בדיוק תה צמחים..).

דולה, בהשקפה שלנו ב'פרפרים בבטן', היא אשה (קוראים לה, אצלנו, דנית, רחל או רותי….) שמגיעה לעזור לך ללדת כמו שהכי נכון לך, באותו הרגע. את לא צריכה להיות שום דבר מסויים – רוחניקית או לא רוחניקית, בעד/נגד אפידורל, דתייה/חילונית, חובבת קפה/תה צמחים – את צריכה להיות את – אמא ששוקלת את האפשרות שתהיה איתה מישהי שראתה הרבה לידות, מכירה דרכים שונות שעוזרות להתמודד עם הכאב, יכולה לסייע כשיש תפניות בלתי צפויות או נשקלת התערבות רפואית, ותהיה שם, עוד לפני הלידה, וגם אחריה, כדי לתמוך, לייעץ ולהזכיר לך את הכוחות שלך.

*אני מתכננת לקחת אפידורל, אז דולה זה לא רלוונטי?

לפני שנים היתה איזו אמונה כזאת – או אפידורל או דולה. תבחרי 🙂
היום זה כבר די ברור שאין צורך לבחור, אפשר גם וגם. אפשר לא לדעת מראש. ולתמיכה בלידה יש כל כך הרבה פנים נפשיים, שלא נעלמים יחד עם הכאב, עם קבלת האפידורל. גם אם את בטוחה שתרצי להיעזר באפידורל בלידה, אין לך דרך לדעת מראש כמה שעות תצטרכי להתמודד עד לקבלתו (נותנים אפידורל רק אחרי הכניסה לחדר לידה, ב- 3-4 ס"מ פתיחה), או במקרה שהמרדים יתעכב, או שמשהו בלתי צפוי אחר יקרה.
וגם אחרי קבלת האפידורל, הדולה שם כדי לעזור לך ליצור בכל זאת תנועתיות באגן, לעכל יחד איתך את מהלך הלידה, לייעץ לך כשמוצעת התערבות רפואית, ולסייע לך בשלב הלחיצות, שבו את צריכה לעשות מעין 'סוויץ' פנימי, ולחזור להיות אקטיבית – מעבר שהוא לפעמים מאתגר אפילו יותר לאחר מנוחה עם אפידורל.

*בשביל מה להוציא על זה כסף – זה בסך הכל יומיים מקסימום – יעבור!

לידה היא באמת אירוע קצר – בין כמה שעות לשלושה ימים (במקרה של השראת לידה, למשל), ומה זה לעומת חיים שלמים של גידול ילד/ה!
ברור. ויחד עם זאת, זה אירוע בעל משמעות כל כך גדולה בחיים של כל זוג. של כל אשה. כל כך הרבה פעמים, כשאני באיזה אירוע חברתי, ברגע שנשים בנות כל הגילאים – עשרים עד שמונים – שומעות שאני דולה, הן מיד מספרות לי את סיפור הלידה שלהן….
לידה היא לא סתם כמה שעות עד שלושה ימים – זהו טקס המעבר שלכם, מאשה ואיש, לאבא ואמא. יש רגעים בחיים שהמשמעות שלהם גדולה בהרבה מזמן הימשכם.
בהשקפה שלנו, לידה היא בדיוק אירוע כזה.

רוצים לשאול עוד שאלות? לשמוע יותר? להסביר בדיוק מה אתם צריכים?

ב'פרפרים בבטן' צוות של שלוש דולות ללידה – דנית צור אלמוג, רחל קימה ורותי דיויס

(וגם דולה רביעית לאחר הלידה – יעל וולף)

מוזמנים לקרוא עלינו קצת כאן,

לתאם פגישת היכרות, ללא תשלום, עם כל אחת מאיתנו,

וגם לקרוא המלצות

נשמח להיפגש לפגישת היכרות בלתי מחייבת, ללא תשלום!

דנית צור אלמוג – 050-8621822

רותי דיויס – 052-8344371

רחל קימה – 050-4400869

לידה טובה 🙂