רחל קימה

מצאתי את עצמי נמשכת אל עולם הלידות כבר בראשית שנות ה- 20 שלי. הניסיון האישי שלי עם הריונות ולידות, הביא לחיי מתנות רבות – חלקן תוצאה של מאבקים, חלקן של הפתעות ואחרות תוצאה של תענוג צרוף. זיהיתי את המורכבות של עולם הלידות ואת הפוטנציאל לצמיחה שטמון בו – ונשביתי!

לאחר הלידה השניה שלי, סיימתי קורס דולות בבית החולים משג לדך בירושלים, אבל במשך שנים הייתי עסוקה עד מעבר לראש (ועוד קצת) בגידול המשפחה ההולכת וגדלה שלי, עם ארבעה ילדים קטנים, עד שהתפניתי ללכת ללידות, ולהתנסות בזכות לעזור לנשים אחרות, במסע האישי שלהן אל תוך האימהות.

אחד הדברים שהכי עזרו לי במסע הפרטי שלי היה תרגול יוגה, אליו הגעתי כבר בהריון הראשון שלי. מתישהו לאורך הדרך הזמנתי נשים נוספות להצטרף אלי, ועד מהרה מצאתי את עצמי מתמחה ביוגה לנשים בהריון. בהנחייתה של מורתי הנפלאה, חנה בכור ז"ל, התחלתי להעביר שיעורי יוגה, שהיום כבר משלבים בתוכם גם את הידע והניסיון שצברתי משנים רבות של תרגול של צ'י קונג, שיטת פאולה, וריקוד. בשנים האחרונות הוספתי הכשרה בלימוד פילאטיס ובשיטות הטיפול המופלאות של אקוויליבריו , טיפול בהריון לאיזון אגן ורחם, ואילן לב.

כשמלאו לי 40 ונסעתי לארה"ב, לסדנה של "לידה מבפנים" ,הרגשתי כאילו חתיכות רבות של הפאזל נופלות למקומן. השנים הרבות של ריקוד, תיפוף, יוגה, הכנה ללידה, ליווי לידות, יצירת מארג תמיכה של חברות, וגידול ילדי עם בעלי – כולם נאספו יחד, בעזרת לידה מבפנים, לחגיגה גדולה של נשיות, של חיים ושל גדילה.

רחל קימה 050-4400869, rbkima@gmail.com

המלצתה של חגית, שרחל ליוותה בשלוש לידותיה!

שמי חגית, אני אימא לשלושה ילדים. הקטן בינהם בן חצי שנה .
עוד לפני שילדתי את בתי הראשונה בשנת 2009, קיבלתי המלצה מחברה על קורס הכנה ללידה שעשתה ב"פרפרים בבטן" . עשתה ונהנתה. הלכתי בעקבותיה.
הקורס לזוגות הועבר על ידי רחל קימה ודנית אלמוג. הקורס היה חוויתי, מלמד ומהנה. כך הכרנו את רחל וביקשנו ממנה להיות הדולה שלנו. רחל נכחה ועזרה בלידת שלושת ילדינו וכך נעשתה חלק בילתי נפרד מחוויות הלידה הטובות שלנו וממעגל חיינו.
הלידה הראשונה, לפי הספר: שבוע 39.2. התפתחו צירים. חיכינו בבית קצת. אח"כ נסענו לבית החולים "הדסה". התקבלנו. רחל הגיעה. "העברנו זמן צירים" יחד. חדר לידה, עוד צירים.. ואז לידה טבעית ללא משככים, ותינוקת מתוקה. לאם ולבת שלום. האב גם צלח את האירוע.

הלידה השניהרחל הוכיחה מקצועיות רבה! הגעתי לשבוע 41.1 . טילפנתי בבוקר לרחל להתייעץ. עייפתי מללכת למעקב הריון עודף וחשבתי לוותר. רחל עודדה אותי ללכת :"תראי שהכל סבבי ותחזרי " אמרה  היה חשוב שהלכתי. מהמעקב שלחו אותי לחדר מיון בשערי צדק.  הם החליט שהגיע הזמן שהילד יצא לאוויר העולם. הציעו זירוז. הגענו  ל"הדסה" בערב. לפנות בוקר התפנה חדר לידה לזירוז. עד אז כבר הייתי מוכנה ללדת. המיילדת שאלה אם אני רוצה אפידורל. סירבתי בנימוס ואמרתי לה שאטלפן לרחלטילפנו אליה והיא הגיעה במהרההיא  עזרה לי עם המגע המדהים שלה עם כאבי הצירים. תוך שעה הבן השני שלנו היה בחוץ.

לידה שלישיתהחוויה המדהימה והמעצימה הייתה הפעם דווקא לפני הלידה. כשנפגשנו עם רחל בפגישת הכנה ללידה, היא סיפרה שבערב יש הכנה ללידה רק לנשים. בדיעבד הבנתי שזו הייתה סדנת לידה פעילה. הגעתי לסדנה ונהניתי מאוד. המון זמן שלא עסקתי בפעילות ספורטיבית כלשהי. הפעולה הפשוטה של נשימה והקשבה לנשימה חיברו אותי מיד חזרה לגוף שלי. אז הייתי בסוף הריוןתרגילי יוגה פשוטים. תנועה רכה. כל אלו עודדו אותי להקשיב יותר לגוף ולצרכיו. גם עכשיו אחרי הלידה אני מתרגלת יוגה אצל רחל אחת לשבוע. עם התינוק .לפני הלידה הספקתי לקבל מרחל 3 טיפולי אילן לב נעימים ואפקטיבים. לפני הטיפול הראשון עידכנתי אותה שהעובר הפוך, במנח עכוז ולכן מתוכנן לי היפוך חיצוני בעוד כשבועיים. רחל אמרה כי בדיוק עברה סדנה למנח עוברים. תוך כדי הטיפול של אילן לב ובמקביל היא הכניסה תרגילים לשינוי מנח העובר. היא הדריכה אותי כיצד לתרגל גם בבית. וראו איזה פלא! התינוק התהפך! נחסך ממני היפוך בחדר לידה

וזה הולך ומסתבךלידה שלישית, שבוע 40.6…שוב הציעו זירוז. הפעם לקח יומיים בבית החולים. רחל הצטרפה ללידה  באמצע היום השני, כשהתחלתי להרגיש שהזירוז אפקטיבי וכאשר כאבי הצירים הכריעו אותי. דנית עבדה עם רחל במקביל, כיוון שהן עזרו לשלוש יולדות ותינוקות במקביל. שוב שתיהן הוכיחו מקצועיות מדהימה. מתוך ההיכרות שלהן עם הרופאים והמיילדות ב"הדסה", ומתוך הכבוד ההדדי ששורר בינהם, הן הרגישו בנוח לשאול שאלות על הזירוז ועל הלידה.האם כדאי להתקלח, האם אפשר להימנע מפיטוצין ואפידורל וכו'. על כל השאלות נענו בצורה טובה ועיניינית. רחל הגיעה לשעתיים האחרונות של הלידה. עזרה שוב במגע הקסם .עיסתה את גבי בצירים שוטפיםראתה אותי בשלב המעבר, קלאסי אך קשה. ביקשתי אפידורל. המרדים הגיע. עם זאת תוך כדי שהוא מארגן מופע להטוטים של בקבוקוני תרופות , מזרקים, ונתן לי הסבר על האפידורל, המיילדת  זיהתה  שהגעתי ללידה. המרדים התבקש לצאת, נבדקתי ואכן הייתי בלידה. בננו השלישי הגיח תוך 20 דקות. בלידה טיבעית.

אין לנו אלה להודות לרחל על העזרה העצומה. הביטחון שהעניקה לנו כזוג, התמיכה לאבא, וליכאישה, שיכולה לעבור את הלידה בצורה מושכלת, תוך קבלת  החלטות רגועה ומחושבת. והכי חשוב בשמחה.חיוכים. והרבה אנרגיות טובות!

באהבה רבה, אורן, חגית, שירה, אמיר ואריאל.

המלצתה של מיכל – לקריאת המלצות נוספות כנסו לדף ההמלצות שלנו!

"ממליצה בחום ואהבה על רחל.
רחל ליוותה אותנו בלידה ראשונה ב1.3.14
כשחיפשתי דולה לא ידעתי בדיוק מה הדברים שאני רוצה לבדוק ומה בעצם אני צריכה ממנה בליווי.
החלטנו ללכת עם רחל בגלל שפשוט היה לי נעים ונוח איתה מהמפגש הראשון. הרגשתי שאני יכולה לדבר כמו שאני רוצה ולהגיד את כל מה שאני רוצה להעלות לקראת הלידה.

גם בלידה עצמה הנוכחות של רחל הייתה נעימה לנו מאוד. הרגשתי שרחל יודעת לזהות בדיוק מה צריך בכל סיטואציה. מתי להיות בצד ומתי להכנס לתמונה. היא אפשרה לי ולבן זוג שלי המון מרחב להיות יחד ולהיות עצמאיים בתהליך הלידה ומצד שני גם הייתה שם כל הזמן כדי לעזור.
בזמן הלידה רחל סייעה במגע מדוייק להפליא כשהיה צורך בכך, ובעצה או מילים שהגיעו ברגע הנכון וחיזקו אותי מאוד.

ההרגשה שלי היא שרחל רואה את היולדת והלידה הספציפית כפי שהיא מתרחשת ויודעת איך וכמה לתמוך.
תודה רבה!"
מיכל