המלצות – ליווי דולה

המלצות על דולה, תומכת לידה – מוזמנים להתרשם מהמלצות על הדולות של 'פרפרים בבטן':

 

"שמי אורית, ואני ובעלי רם נעזרנו בדנית לליווי ולתמיכה בלידת בננו הבכור יונתן. הבחירה בדנית עשתה את כל ההבדל מבחינתנו והפכה את ההתמודדות שלנו עם הלידה ומה שמסביב לה להתמודדות אפקטיבית ואמיתית.

כשחיפשנו דולה לקראת הלידה, פגשנו את דנית שהשרתה עלינו אווירה של רוגע ושל לגיטימיות מהרגע הראשון. גם בצד הטכני – קביעת הפגישות בלוח זמנים שיתאים לאילוצים שלנו – וגם בצד התוכני – התאמת תוכן הפגישות למה שידענו ולמה שרצינו – דנית גילתה כל העת גמישות ונדיבות. במהלך הלידה עצמה, דנית ידעה לתת לי בכל רגע את מה שהייתי זקוקה לו, לוותר על כיוונים שלא הועילו לי ולהוביל אותי למקום שממנו אוכל להתמודד עם הכל בעצמי. היא הפגינה כל העת תושיה בלתי רגילה, וחוש מציאות מפותח. התמיכה שהעניקה לי דנית בלידה והעזרה שלה בהתמודדות עם הצוות, סייעו לי ולרם להיות פעילים בלידה ולקבל החלטות שבזכותן התקדמה הלידה הטבעית שעליה פינטזנו באופן חלק ללא עיכובים או סיבוכים. הנוכחות של דנית בלידה איפשרה לי ולרם להפיק את המירב זה מזה, כשרם יכול היה לבחור את העמדה הנוחה ביותר עבורו ועבורי במהלך הלידה ודנית מעניקה תמיכה משלימה ומבטיחה שאנחנו בפוקוס ולא הולכים לאיבוד. עם דנית, אנחנו לא היינו צריכים למצוא את המילים ואת הכלים. היא מצאה אותנו, בכל מקום שבו היינו, והייתה שם בשבילנו עוד לפני שידענו לבקש מה אנחנו רוצים וצריכים. אנחנו אסירי תודה".
אורית ורם ( ההורים של יונתן)

קראו בדף של דנית גם את המלצותיהן של אילונה, של טליה, של קסניה ושל פנינה

____________________________________________________________________________________________

"רותי ליוותה אותי בלידת ביתי השנייה אחינעם. כבר אחרי הלידה הראשונה והמוצלחת של בני הבכור היה לי ברור שאעזר שוב בדולה. כשיש לידך בעל אוהב ודולה מעולה, הלידה בבית חולים (תומך לידה טבעית ככל שיהיה) נעשית קלה יותר, נעימה ומעצימה.
רותי אשת אשכולות, מטפלת בכמה תחומים, הדבר המושלם לליווי לידות לטעמי בו כל יולדת וכל תינוק מביאים איתם משהו שונה ומיוחד אל העולם – רותי שולפת מהסל את מה שדרוש לאותו הרגע. הליווי של רותי כולל הכנה טכנית ורגשית, היות וזו לנו לידה שנייה מצאתי את עצמי מניחה את הליווי הטכני מעט הצידה ומתמקדת בליווי הרגשי שהיה לי דרוש מאד (התמודדות עם חששות מלידה שנייה אחרי לידה ראשונה מיטיבה ונעימה, חששות מהתמודדות עם שני תינוקות ועוד ועוד).
עברנו לידה קצרה מאד, תוך ליווי צמוד מאד של רותי ותמיכה אל מול וביחד עם צוות בית החולים. עיסוי, עבודה קולית ופינוי מקום להתכנסות שלי עם עצמי עזרו לי מאד להתפנות ללידה רגועה, זורמת ומלאת ביטחון. הרגשתי שרותי כל הזמן איתי, יודעת מה היא עושה ומוכנה ללמוד בכל רגע, עובדה שאפשרה לי ביטחון מלא בתחושה ששתינו לומדות כאן את הסיטואציה בכל רגע נתון בתהליך. הכל "מוכר" ועם זאת מאד ראשוני ולא דוגמטי. פתיחות לאין ערוך.
רותי היא בדיוק האדם שלו הייתי זקוקה בתהליך המדהים הזה."
יעל

____________________________________________________________________________________________________

"לקראת סוף ההריון, כשהתחלתי לחשוב על הלידה עצמה ולחשוש ממנה, יצרנו בעלי ואני קשר עם רחל, עליה קיבלנו המלצות רבות, רק בשביל שתעביר לנו קורס הכנה ללידה. הרעיון של דולה נשמע לי מוזר… מה רע באיך שהיו יולדים פעם, חשבתי, האמהות והסבתות שלנו הסתדרו טוב מאוד בלי דולה…
הגענו לרחל לקורס הכנה ללידה והמפגשים איתה היו נעימים ומלמדים מאוד. לאחר התלבטויות והתייעצויות רבות החלטנו להזמין אותה ללוות אותנו גם כדולה, בלידה. כשהגיעו הצירים התקשרנו, רחל הגיעה אלינו הביתה ומיד הרגשתי בטוחה בנוכחותה. היא ליוותה אותי במהלך היום כולו. עברתי עשרים שעות של צירים ולידה, בכאבים שלא חשבתי שאוכל לעמוד בהם. רחל הדריכה אותי ואת בעלי תוך כדי על נשימות, קולות ותנועות שהקלו בזמן הצירים. כשהרופא שבדק אותי רצה לבצע זירוז, רחל ביקשה את רשותו לנסות זירוזים אלטרנטיביים. בזמן שאושר לנו רחל "התלבשה" עליי: מקלחות, מסאז'ים, תנוחות שונות תוך כדי צירים. כשחזר הרופא הוא אמר שיש התקדמות טובה ואין עוד צורך בזירוז.
יש לרחל נוכחות חזקה ורגועה, המון רגישות וטקט. המיילדות ברובן מכירות כבר אותה, והן שיתפו איתה פעולה לאורך כל היום. רחל אינה מתערבת בהליכים רפואיים אבל מאוד מודעת למקומה, לידע שלה וליכולות שלה, שבהחלט הוכיחו את עצמם במקרה שלי.
כשאני חושבת היום על הלידה כבר לא עולים בראשי הכאבים אלא רק זיכרונות של חוויה חזקה ומדהימה, שגרמה לי להרגיש שהיכולות שלי הרבה יותר גדולות ממה שחשבתי. הרבה מזה התאפשר בזכות נוכחותה של רחל"
יעל וערן

קראו בדף האישי של רחל גם את המלצתה של מיכל

___________________________________________________________________________________________________

המלצה שפורסמה בדף הדולות המומלצות, באתר "נשים מדברות אימהות":

"ממליצה בחום רב על דנית צור אלמוג!

דנית ליוותה אותנו גם בסדנת הכנה ללידה פרטית, במרכז פרפרים בבטן. הגישה שלה – Birthing from Within נטולת שיפוטיות ומלאה קבלה ופתיחות. היא מיד מבינה את הצרכים, החששות התקוות ויודעת להרגיע, להציע הצעות מועילות ובסופו של דבר לשחרר מהרבה פחדים ולחצים, ובעיקר מכינה לכל סוג של לידה ואל הלא צפוי כך שאת מגיעה ללידה מוכנה לכל דבר ומוכנה לא לשפוט את עצמך בסופו של דבר אם דברים לא מתרחשים לפי "התכנון".
דנית מאד מנוסה ומכירה היטב את האחיות והמיילדות והמחלקות עצמן, כך שעצם נוכחתה וההגעה איתה לחדר לידה כל כך מרגיעה, ויש תחושה של אני לא צריכה לדאוג לכלום, דנית כאן איתי. כך גם בן-זוגי היה יכול להתפנות אלי ולא להתעסק עם בירוקרטיה ודברים חיצוניים.
בלידה עצמה דנית ידעה להוביל אותי בקלות משלב לשלב, להחזיר את המיקוד שלי לנשימה, לקולות, לריכוז הפנימי. ברגעי הפניקה מיד זיהתה את הצורך בעידוד ובכיוון. הלידה זרמה ללא דרמות.
הלידה שלי היתה חויה מופלאה וכל כך חיובית, הרבה מאד בזכות דנית.
ואני מודה לה מאד."

דינה סופר

_____________________________________________________________________________________________________

"רותי היקרה, רצינו להודות לך מקרב לב על הליווי המסור והתמיכה בחווית הלידה הראשונה שלנו, שבה נולדה אלמה. אין ספק ששימשת עבורנו מקור לרוגע ולביטחון. אנחנו שמחים שחלקת איתנו את החוויה הכל כך משמעותית, דרמתית ומרגשת הזו. תודה על שעשית זאת ברגישות ובעדינות."
אפרת וגילי דנון

_____________________________________________________________________________________________________

"בחודש ניסן ילדנו את בנינו הקטן.
את הלידה ליוותה  רחל קימה שאין מה להגיד- היתה סובלנית, תומכת, אמפתית, מסג'יסטית ונעימה בצורה מדהימה.
את רחל הכרנו דרך קורס היוגה לנשים בהריון. כבר שם גיליתי אישה חמה ואכפתית, קשובה ומוכנה לסייע בכל ולכן היה זה רק טבעי לבחור בה כדולה.
החוויה של הלידה הייתה ממש חיובית והרבה בזכות הליווי של רחל!
רחל עשתה לנו שתי הכנות ללידה , והיתה איתנו בקשר טלפוני לא מלחיץ ונינוח עם תחילת הצירים.
אחרי כמה ימים גם זכינו לביקור לבבי!
א"ה בלידה הבאה תלווה אותנו רחל שוב כי הרוגע הזה שהיא משרה פשוט הפך את יום הלידה לחוויתי ומוצלח.
אנחנו ממליצים בחום לכולם להעזר ברחל ולהתלוות על ידה".

בברכה
נעמה ושייע

_____________________________________________________________________________________________________

העובדה שדנית ורחל הן גם תומכות לידה הינה יתרון עצום. לדעתנו, אם אתם רוצים בתומכת לידה שתלווה אותכם במהלך הלידה (מומלץ בחום) אז המצב האופטימלי עבורכם הוא להשתתף בקורס ולהעזר באחת מהן כדולה. כך תוכלו לעבור חוויה משמעותית, להעמיק את הכרותכם עם הדולה והיישום של הדברים שלמדתם בקורס יהיה מיטבי. אנחנו ממליצים בחום רב על הקורס, ומוקירים תודה לדנית ורחל על החוויה הנפלאה שזכינו לה".

רוניטל ושחר רובינשטיין (ונתנאל הקטן)

____________________________________________________________________________________________________

Dear Danit,
With much gratitude to the One Above for the most wonderful gift ever, we'd like to thank you for your amazing guidance throughout the course, your warm and comforting support through the delivery and being such a great team player with the medical team and just for being the best doula we've known
Vika, Jason and Moriah

_____________________________________________________________________________________________________

"…בעקבות הקורס הגענו ללידה בצורה רגועה ובראש שקט, והעובדה שרחל ליוותה אותנו רק העצימה את החוויה ונתנה לנו להתמקד בחוויה. הלידה עצמה אמנם היתה כואבת ואפילו קשה, אבל נהדרת, משמחת ואפילו כיפית, והרבה מזה הוא בזכות ההכנה והתמיכה שקיבלנו.
תודה!"
הדס ושרגא

_____________________________________________________________________________________________________

"כאן המקום להמליץ לכל אחת המעוניינת לעבור לידה טבעית, לפרגן לעצמה איזו דולה – מנסיוני אבקש להמליץ על דנית
המ ד ה י מ ה, שהיתה שם במהלך 22 שעות של צירים, נחוצה בכל רגע ורגע, מעודדת, מלטפת, מעסה, תומכת, מרגיעה, נושמת,מעבירה כהרף עין את האנרגיות החזקות ממנה ליולדת במעגל בלתי פוסק, ושוב מעודדת. כפי שאמרתי שוב ושוב, לא הייתי יכולה לעשות זאת בלעדיה! דנית שהזכירה לי שכאב זה נתון פיזי בלבד, את נצחונה של הרוח, את כוחה של האהבה, את מעגל החיים – ולבסוף דנית שהכירה לי את העוצמה הנשית שבלידה! תודה"
טלי רג'ואן

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s